دسته‌بندی نشده

روش محاسبه آنلاین تعداد پره رادیاتور

یکی از تجهیزات اصلی و ضروری برای منازل که رفاه ساکنین را تامین می کند، تجهیزات گرمایشی می باشد. یکی از این تجهیزات که امروزه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، رادیاتورها می باشند. ما در این مقاله از سایت فروشگاهی اصلان تهویه برای شما روش محاسبه آنلاین تعداد پره رادیاتور بوتان، قیمت هر پره رادیاتور بوتان را قرار می دهیم تا بتوانید به راحتی با توجه به نکات گفته شده؛ بهترین انتخاب رادیاتور را برای منازل خود داشته باشید. شما می توانید برای خرید رادیاتور به فروشگاه اصلان تهویه مراجعه کنید و بهترین رادیاتور بوتان و رادیاتور ایران رادیاتور را خریداری نماید.

روش محاسبه آنلاین تعداد پره رادیاتور بوتان چگونه است؟

همانطور که می دانید هر چقدر متراژ منازل بزرگتر شود، نیاز به گرمای بیشتری می باشد تا محیط خانه کاملا گرم شود. اگر شما می خواهید گرمای تولیدی رادیاتور خود را افزایش دهید، باید تعداد پره های رادیاتور (Radiator) خود را افزایش دهید. با افزایش تعداد پره ها، میزان انتقال گرما نیز بیشتر خواهد شد.

در همین ابتدا برای شما بگوییم که شاید این محاسبه، کمی پیچیده و سخت باشد اما با کمی دقت می توانید به راحتی آن را فرابگیرید. به طور کلی؛ برای گرمایش طبقات پایین و بالای یک ساختمان که در منطقه شرایط آب و هوایی معتدل قرار دارد به تقریبا 110 کیلوکالری و برای طبقات وسط به 90 کیلوکالری گرما به ازای هر متر مربع نیاز است.

برای فهم بیشتر شما مشتریان عزیز؛ یک مثال میزنیم: یک واحد در طبقات وسط را در نظر بگیرید که مساحت آن 9 متر می باشد. تعداد پره های رادیاتور آن به رو زیر محاسبه می شود:  810=90*9

عوامل موثر در تعیین تعداد پره های رادیاتور:

تعداد پره های رادیاتور فقط به مساحت منزل بستگی ندارد و در تعیین آن عواملی دیگر در کنار مساحت تاثیرگذار می باشد که در ادامه مقاله محاسبه آنلاین تعداد پره رادیاتور برای شما به توضیح این عوامل می پردازیم:

·      عوامل آب و هوایی:

تعداد پره های یک رادیاتور، رابطه مستقیم به آب و هوایی آن منطقه دارد. برای مثال شاید یک ساختما با آنکه دارای متراژ کمی می باشد اما چون در منطقه سردسیری می باشد، تعداد پره های بیشتری می خواهد. در نتیجه به این نکته پی میبریم که خانه هایی که در مناطق سردسیری واقع شده اند، به رادیاتور های بزرگتر و پره های بیشتر نسبت به منازلی ک در مناطق گرمسیری وجود دارد؛ نیاز دارند.

·      ارتفاع ساختمان نسبت به کف:

هرچقدر ارتفاع ساختمان نسبت به کف افزایش یابد در نتیجه، وزش باد بیشتر می شود و خانه به گرمای بیشتری نیاز دارد. در این عوامل یک شرایط استثنائی وجود دارد که ممکن است با افزایش ارتفاع ساختمان، تابش نور خورشید باعث گرم شدن ساختمان های بلند می شود و در نتیجه ب تعداد پره های کمتری برای رادیاتور نیاز خواهیم داشت.

·      ساختار ساختمان:

بعضی از ساختمان ها از تعداد زیادی پنجره برخوردار هستند که نتیجه آن اتلاف بیشتر انرژی می باشد؛ در چنین شرایطی؛ باید از رادیاتورهایی استفاده کنیم که پره های بیشتری دارند. علاوه بر در نظر گرفتن تک جداره یا دو جداره بودن پنجره ها عواملی دیگر مثل نوع، ضخامت و رنگ دیوارها را نیز باید در نظر بگیرید. ما در این مقاله روش محاسبه آنلاین تعداد پره رادیاتور را برای شما آموزش داده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *